Body Balanced Szkoła Pilates

Body Balanced – Szkoła została założona w 2009 roku przez mgr Annę Ścisłowską. W ciągu 10 lat szkołę ukończyło blisko tysiąc  wykwalifikowanych instruktorów Pilates Core, którzy prowadzą zajęcia na całym świecie.

Co stawia naszą szkołę ścisłej światowej czołówce? Jeszcze kilka pokoleń temu aktywność fizyczna była integralną częścią codziennego życia.W imię postępu wyrwaliśmy się z tego tak dokładnie, że brak aktywności fizycznej wydaje się czymś normalnym. Pomimo wiedzy, jaką dziś dysponujemy to problem, z którym będziemy się zmagać w najbliższej przyszłości.

Program szkolenia Instruktorów Pilates w naszej szkole jest oparty na zintegrowanym treningu Core MT, który przywraca prawidłowe wzorce w aparacie ruchu, eliminując przyczynę powstania problemu wzmacnia całe ciało. Jak każda Metoda Pilates Klasyczny ma swoje wady i to właśnie o nich mówiła i pisała już 10 lat temu założyciel Body Balanced Pilates  Anna Ścisłowska. „Byliśmy pierwszą szkołą na świecie, która zwróciła uwagę na nieścisłości w rozumieniu i pracy nad głębokim gorsetem mięśniowym w stabilizacji głębokiej kręgosłupa”. To nowatorskie spojrzenie łamiące obecne na ten czas paradygmaty pozwoliło pozostawić inne szkoły daleko w tyle. Cieszymy się, że na obecny moment zaczyna się to zmieniać. Dziś cieszymy się  że nasza szkoła spełnia najwyższe standardy w rozumieniu zdrowego treningu jako narzędzia, które ma pomóc i leczyć, a nie tylko dbać o wygląd zewnętrzny.