Czym jest Pilates Core? – Czym jest stabilność?  Czym jest stabilność kręgosłupa?

Twórca Metody mgr Anna Ścisłowska

RDZEŃ ” CORE” NIE JEST GENERATOREM MOCY MOC JEST GENEROWANA W BIODRACH I PRZESYŁANA DALEJ”

Anna ŚcislowskaCzym jest Pilates Core?  Dziś wiedza z zakresu stabilności ciała choć dostępna od 20 lat pozostaje niezrozumiała. Przez ostatnie 10 lat dzielę się z Państwem swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem jednak pomimo tego iż moje artykuły dotarły do kilkudziesięciu tysięcy osób nie pozwalają zrozumieć meritum tematu. Nie wolno w sposób nieumiejętny aktywować mięśni wchodzących w skład głębokiego gorsetu takich jak mięsień poprzeczny brzucha czy mięśnie dna miednicy nie wiedząc czym stabilizacja jest!
Tylko zintegrowana forma treningu przeprowadzona przez doświadczonego specjalistę może przywrócić stabilność na poziomie lokalnym i globalnym……….Dziś pod przykrywką terminu Pilates Core kryje się brak wiedzy. Artykuł  który napisałam 10 lat temu  ” Pilates Klasyczny a Pilates Core” powinien rozwiać wszelkie wątpliwości
Metoda klasyczna Pilates jest niezdrowa jednak Pilates Core który stworzyłam i wypromowałam w tamtym czasie z Pilatesem Klasycznym nic wspólnego nie ma. Pojawia się wiele treningów w nazwie CORE które rujnuje nasz kręgosłup !!! Core to nie słowo które otwiera furtkę dla fitness HITÓW lecz 20 lat praktyki zgłębiania wiedzy i doświadczenia. Nie mogę zgodzić się na to aby CORE stało się drogą na skróty dla osób których brak kompetencji zrujnuje ludzkie zdrowie……
Żyjemy w czasach szybkiego obiegu informacji z których duża część to nie informacje lecz dezinformacje. Dla przykładu 10 lat temu w dyskusji dotyczącej szkoleń z zakresu zdrowego treningu i Pilates na łamach portalu GoldenLine pojawił się wątek dotyczący opinii mojego szkolenia. Pani Anna Drapińska w dość jednoznaczny sposób wypowiedziała się jako wybitny znawca o moim kursie na którym nie była. Pani Ewa współpracowała np z Biostudio w Podkowie Leśnej rozmawiałam z właścicielem który, nie wyrażał się o niej w sposób pozytywny…. Miałam na swoim szkoleniu osobę która współpracowała z tą Panią i to mi wystarczy. Co to zmienia? Kiedy wbijemy w wyszukiwarkę frazę „kurs pilates bbpilates school” jej wywody widoczne są do dziś. Tydzień temu dowiedziałam się że Pani Joanna Tokarska bardzo negatywnie odnosi się w swoim wykładzie pt” Core HIT czy MIT? do treningu Core  to kolejna próba zrobienia z siebie eksperta na czyjejś wieloletniej ciężkiej pracy. Bo czy możemy negować słowo mające różne znaczenie???? Co oznacza termin Core? Wiele w zależności od tego co mamy na myśli bo Core oznacza np.
Jądro, rdzeń, ogryzek, trzon, lub jako przymiotnik – najważniejszy kluczowy. Moje szkolenie w tytule ma „Pilates Core” więc tym samym uderzając w samą frazę Pani Joanna neguje moje szkolenie.Mam tylko szczerą nadzieję że nie robi tego świadomie. Wierzę jednak iż każdy kto trafia na mój kurs nie przychodzi tu z przysłowiowej ulicy:) a  każdy komu zależy na wiedzy zapozna się z publikacjami które piszę od 10 lat:)

You Tube